Zápisník

// Když se daří, tak se daří

Když se daří, tak se daří

Když se daří, tak se daří

// Máte sluchátka kompatibilní s iPodem?

Dneska jsem jel do Prahy zařizovat nějaké papíry do školy a ráno jsem zabíjel čas v jednom nejmenovaném „největším“ obchodním centru. Zabrousil jsem i k přenosným audio-sluchátkům. A jedna věc mě velmi rozesmála. V regálu viselo několikero různých modelů. Byly zde varianty s 3.5„ i 2.5“ konektorem, ale jen jedna jediná varianta měla na obalu celkem viditelnou nálepku: „Compatible with iPod“. A další vlastností se lišila od ostatních, jediná měla bílou barvu. Z toho vyplývá, že vaše sluchátka jsou kompatibilní s iPodem pouze v případě, že jsou bílá. Netvrdím, že pravda je právě taková, mohla to být jen shoda náhod, ale prostě mě to pobavilo.

Vůbec hluk okolo Apple poslední dobou roste. Nedávno přišla na trh nová verze iPhonu, telefonu, který po všelijakých pokusech někteří používají už jen jako elegantní těžítko (a bohužel pro ně jim nic jiného nezbývá). Revoluční (ano, jsem názoru, že revoluční) telefon se stal předmětem zájmu mnohých jedinců během velmi krátké doby. A to, že zájem asi bude, dokazuje i to, že jsem na stánku objevil jakýsi časopis věnující se právě jenom tomuto přístroji. A zrovna v době, kdy má doma každý internet.

Apple je inovátor, to bez pochyb. Bohužel pro něj v Čechách nasadil ne moc šťastnou cenovou politiku. Takže většina z nás, obyčejných smrtelníků, počká, až jeho nápady zdárně implementuje nějaká firma z východu …

Edit 19.9.: V noci jsem drobet uvažoval a objevil další příčinu „větší kompatibility“ sluchátek. Ta sluchátka totiž měla výměnné kryty různých barev. Vzpomněl jsem si, že se iPody vyrábí i v jiných barvách, takže můžete mít sluchátka „kompatibilní“ s libovolnou barevnou variantou.

// Hokejový svátek

Přesně v 7 hodin večer našeho času započne 17 dní hokejového svátku. V kanadském Quebecu totiž nastoupí naše hokejové mužstvo k úvodnímu zápasu světového šampionátu v ledním hokeji. Letos se hokejová klání vrací do své severoamerické kolébky. Bohužel s tím spojený časový posun si občas vyžádá své, takže na zápas s Itálií si budeme muset počkat (nebo si přivstat) trochu déle, ten bude začínat v 1 hodinu v noci. Podle programu bude i jeden zápas od 2 ráno.

Edit 19.5. - No, dopadli jsme tak, jak jsme dopadli. Rozhodně jsme si v utkání se Švédy neutrhli ostudu.

// Roztomilá stínohra

// Group policies - nastavení vyhnané do extrému

Dneska jsme na hodině Administrace Windows mimo jiné zkoumali možnosti nastavení lokálních group policies. Jak to i může dopadnout, ilustruje následující screen. Tento paskvil dostanete, když na Windows Serveru 2003 zakážete všechny karty dialogu Display properties (v české verzi Zobrazení - vlastnosti, prostě tam, co se mění tapeta, rozlišení a spol.). Nutno poznamenat, že žádný z pozůstalých prvků není funkční.

Obrazovka

O mně
SW developer, amateur tennis player, rock'n'roll & heavy metal fan.