Zápisník

<< 1 2 3 ... 13 >>

  1. Dark mode v CSS snadno a rychle

    S nástupem OLED technologie na mobilech a více často i na noteboocích se konečně nabízí přepínat zobrazení do tzv. dark mode (tmavý režim). Někdo jej má rád, někdo (např. my s astigmatismem) moc ne. Ale web vypadá tak, jak jej autor zamýšlel, a pokud má vlastní (světlé) barvy, prohlížeč vám vypálí díru do sítnice.

    S moderními CSS vymoženostmi je snadné udělat alternativu pro tmavý režim velmi rychle. Přestavte si, že …

  2. Xperia 10 VI, král výdrže

    V září jsem úspěšně vyreklamoval svůj dosavadní telefon a tak bylo potřeba pořídit nový. Cca od roku 2013 jsem používal výhradně kompaktní “vlajkové lodě” společnosti Sony (Z1 Compact, XZ1 Compact, 5 Mark III), protože už tehdy to byla jediná možnost mít rozumně velký (malý) telefon. Nicméně už jsem začínal byl trochu znechucen z nekonečného zdražování high-end telefonů …

    Mému otci jsem loni doporučil na nenáročné používání Motorolu G84 se Snapdragonem 695 …

  3. Reklamace na německém Amazonu, krok za krokem

    Na německém Amazonu nakupuji hlavně elektroniku, protože v této oblasti se jim většinou žádný český eshop nemůže cenově vyrovnat. Různé akce po celý rok jsou opravdu bezkonkurenční. Nakupuji samozřejmě jen od prodejce “Amazon” s výjimkou levných věcí typu nabíječka Anker. Nevyhnutelné se stalo a musel jsem reklamovat první zboží.

    V mé smůle to byl zrovna ten nejdražší nákup vůbec. Mému telefonu Sony Xperia 5 Mark III se porouchala čtečka otisků …

  4. Garmin Fénix 6 - není cesty zpět

    Fenixy už mám přes dva roky a tento článek vznikal průběžně. Některé věci už proto nemusí být naprosto aktuální.

    Když jsem si kupoval Garmin Instinct jako svůj první sporttester, bylo to jen “na zkoušku”, abych se rozhodl, jestli to se sportovními hodinkami myslím vážně. Nechtěl jsem se bezhlavě vrhnout do Fénixů za dvojnásobek ceny a pak se jich zbavovat. Na druhou stranu, Instincty se mi hodně líbily, evokovaly design Casio …

  5. Nový web v Pelicanu

    Při posledním upgrade Debianu z Bullseye na Bookworm jsem rozbil všechno, co se dalo. Hlavně jsem současně výrazně upgradoval PHP, čímž utrpěla DokuWiki, na jejíž aktualizace jsem postupem času zapomínal, až se v novém PHP 8.2 nepustila vůbec. Jelikož tam mám několik vlastních modifikací (a díky tomu to bylo složitější upgradovat), pustil jsem se do oprav ručně. Vůbec jsem netušil, že až do verze PHP 7.4 šlo indexovat …

  6. Použití nástroje ssh-agent s Visual Studio Code ve WSL

    Nedávno jsem začal používat WSL pro lokální vývoj, místo linuxového virtuálního stroje. Visual Studio Code má rozšíření na připojení se do běžící WSL instance, takže můžete programovat ve WSL, zatímco VS Code běží ve Windows.

    Pokud používáte Git přes SSH (nebo dost používáte samotné SSH), může se vám hodit použití programu ssh-agent. Zatímco na plnohodnotném linuxovém desktopu je to snadné, tady se mi nedařilo najít elegantní řešení, jak sdílet jednu …

<< 1 2 3 ... 13 >>