// Nová hračka jménem SE Z550i

Před cca 2 týdny jsem se stal (zatím) spokojeným majitelem nového mobilu Sony Ericsson Z550i. Když jsem se totiž nedávno snažil napsat na svém starém Siemensu CF62 nějakou zprávu, musel jsem hodně nadávat, klávesnice už téměř odešla do věčných lovišť. Celkem jsem byl rozhodnut, že jeho nástupce bude právě SE, jen jsem se rozhodoval v rámci jedné značky. A nakonec to padlo na přes rok starý model Z550i.

Chtěl jsem a mám radost z následujících featur:

  • Ergonomie - velká klávesnice při zachování minimálních rozměrů velikosti platební karty. Toto mají snad jen véčka, popř. vysouváky. Nemá joystick. Majitelé starších SE s joystickem vědí, o čem mluvím…
  • Emailový klient - součástí výbavy telefonu, umí česky, umí IMAP (ale pracuje jen s Inboxem… )
  • Organizér - neumí opakované události, ale dá se to obejít z PC (někdy příště). Poznámky lze vložit přímo do standby obrazovky.
  • Rychlá Java - jsem ohromen rychlostí aplikací oproti CF62, kde se Jimm v nejslabší konfiguraci spouštěl snad minutu. Opera Mini i Jimm startují snad během dvou sekund.
  • Blbůstky, které potěší - foťák (1,3 MPix, kvalita sice nic moc, ale na momentky to stačí), ovládání PC přes Bluetooth (o BT někdy příště podrobněji), budík, co budí jen ve dny v týdnu, které si vyberete.

Věci, které vadí, nebo které nepotřebuji:

  • Viklajicí se kryt baterie - to je evergreen snad u všech mobilů. Při psaní mi mobil plave v ruce. Snad to spraví kus papíru.
  • Nemá průzkumník vzdáleného zařízení připojeného přes bluetooth - tj. nemůžete vlézt druhému mobilu/PC do filesystému a zkopírovat si co chcete (samozřejmě, když vám to majitel druhého zařízení odklepne), nebo jsem tuto featuru zatím neobjevil.
  • Čtečka na paměťové karty + přehrávač + rádio - zatím jsem nenašel zalíbení v hudebních funkcích tohoto telefonu. Přehrávání zcela jistě dramaticky sníží výdrž baterie a sluchátka mi moc nepasují. Navíc jsem k tomu nedostal kartu a zbytečná investice se konat pravděpodobně nebude. Je lepší s sebou tahat samotný přehrávač, v kterém navíc můžu vyměnit baterku „v terénu“. Nicméně schopnost dekódovat zvukové soubory jiné než MID a spol. umožňuje použít za vyzvánění všelijaké zvuky a skřeky :-) A pro ty zabudovaná paměť ~ 23 MB stačí.

Pro kompletní informace o parametrech, popř. recenzi odkazuji na katalog.mobilmania.cz.

Zanechte komentář …